úterý 15. září 2020

Recykluji/přešívám

 Moc se mi líbí oblečení, které prodává Nila. Ráda si prohlížím jejich stránky, inspiruji se a občas i něco nakoupím. Nejčastěji ve slevě. Nebudu Vám lhát. Ceny před slevou jsou astronomické, ale po slevě to již jde - u některých. Na některé kousky si musím nechat zajít chuť. 

Takto jsem si tam koupila loni ve slevě koupila jedny černé letní šaty, podzimně zimní proužkové šaty s dlouhým rukávem a trička. Letos jsem koupila laclové šaty - ty jsem měla vyhlídnuté již od loňského podzimu, ale až letos v létě jsem je koupila. Ve slevě tam seženete některé šaty od 1000 - 1500 Kč. No a takovou cenu jsem ochotna dát.

Z nové kolekce se mi tam moc líbí tato sukně - Caro Brown Check od Skall Studio

Ale cena 4190 Kč je opravdu hodně vysoká. Materiál sukně je 85% biobavlna a 15% len.
Možná si jednou takovou koupím. Zatím si budu muset ale vystačit s tím, co doma mám.
Při uklízení na jaře jsem v šatně narazila na svoji zelenou, kostkovou maxi sukni.
Nebudu Vám lhát. V šatně leží možná takových 20 let. Tehdy mi ji ještě na konci střední školy šila jedna moc šikovná švadlena. Já ji nosila, pak se dlouhé sukně přestaly nosit a sukni jsem dala do krabice s látkami, že ji jednou třeba přešiji na kratší nebo budou polštářky. Přešít na kratší bych asi tehdy dokázala - ustřihnout a zapošít není zas tak složité.  
Jenže já naštěstí byla v té době líná.
Letos jsem jí vytáhla a sukně byla malá v pase. Pas jsem rozpárala a sukně ležela dál na košíku na další zpracování. Myslela jsem, že ji povolím, zkrátím a budu mít krásnou mini.
Jenže jsem nevěděla jak do toho. Sukně nebyla do gumy, ale na zip.
Pak jsem objevila v Nile dlouhou kostkovanou sukni a řekla jsem si, že stříhat nebudu a sukni nějakým způsobem opravím.
Ve čtvrtek se v hlavě zrodil nápad, které jsem v pátek realizovala. Sukni jsem ustřihla dolní záložku - byla cca 7cm. Záložku jsem použila na pas. Spodní lem jsem začistila a 4 cm založila.
Původně jsem měla v pase cca 68cm. Teď mám 72cm. Jo nikdo nemládne a těhotenství je na postavě znát.
Pak jsem si lámala hlavu, jak přišít pásek a jak vyrobit knoflíkovou dírku, která tam původně byla.
No a nakonec jsem to vyřešila takto:


Místo knoflíku mám zavazováníJeště mám v šatně jenu podobnou sukni a jednu zavinovací - také jsou mi malá v pase. Ty jsou ale letní. Takže přes zimu přešiji pas u sukní a v létě budu mít krásné nové sukně.


Žádné komentáře:

Okomentovat