pondělí 12. srpna 2019

Ponožkovka od Vlnapu

Dneska jsem po dlouhé době navštívila stránky e-shopu Vlnapu. Vždy jednou za čas nakouknu na jejich nabídku ponožkové vlny. Dneska jsem objevila, že mají skladem nové barvičky a jsou úžasné.

První je Sportivo art.12
PrtScn se stránky Vlnap

Doma mám č.10197 - tu jsem si teď vyndala a budu na dovolené plést ponožky pro Ježíška.
Z č.10141 a 10165 mám ponožky již upletené.


Jako druhé je to Sportivo art. 21

Z této řady jsem pletla ponožky z ponožkovy č.10064

Jako třetí je Sportivo art. 22

 Z této kolekce nemám doma ani jedno klubíčka.

Jednou za čas Vlnap připraví novou kolekci ponožkovky. Tak ráda bych nakupovala, ale mám doma ještě docela velkou zásobu klubíček ponožkové vlny, které musí zpracovat. Moc se mi líbí holčičí klubíčka. I některá klučičí klubíčka  vypadají dobře. Jenom je škoda, že ke každému klubíčku nemají také upletenou ponožku. Sice na svých stránkách prodávají i ponožky, ale člověk by musel chvilku pátrat, která ponožka přísluší k ponožkové vlně (pokud spolu souvisí).
Kdysi jsem si tam dva páry objednala, ale moc je nenosím neb mě koušou - je to divné, ale když si je upletu já, tak nekoušou, ale od nich strojově pletené ano.

Takže budu se kochat výběrem a možná i něco objednám, ale asi né hned. Třeba jako dárek od Ježíška by to šlo. Uvidím.2 komentáře:

 1. Terezko, takové krásné pokušení. Opravdu povedené barvičky.
  Zajímavé s tím kousáním. A nepletou z jiných přízí? Taky občas pletu na stroji a nepozoruji zvýšenou kousavost úpletu.
  Krásné dny přeji.
  Bohunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohunko, možná že na strojové pletení používají jiné vlny, než jaké pak nabízejí jako ponožkovou vlnu. Jinak si to nedovedu představit a nebo neb jsem si napřed koupila ponožky a cca za 2 roky jsem začala plést ponožky sama, tak možná že dřív vlna kousala a teď třeba jejich ponožky již nekoušou, ale já je zase nekupuji, protože si upletu své.
   Nejraději bych od každé barvičky měla doma ponožky, ale to nejde. Není čas a také bych je neunosila. Tak se budu dále kochat a možná na Vánoce objednám nějaké to klubíčko.
   T.

   Vymazat