úterý 26. října 2021

Říjnové ponožky

Přidala jsem se k ponožkovému KALu2021 s Upletusi. Dnes bych Vám ráda představila ponožky za měsíc Říjen. Ponožky jsou pletené mojí oblíbenou technikou od špičky na jedné kruhové jehlici a to obě dvě najednou. Návod najdete zde na blogu. 

Vlna jak jinak než Sportivo od Vlnapu - zpracovávám nasyslené zásoby. Tyhle jsou tzv. zbytkovy. Použila jsem samovzorovací a ještě klubíčka fialové. Fialová ještě bude použita, ale samovzorovací už není. 

Kdysi jsem fotila svoji krabici na zbytkové ponožky - budu muset zase vyfotit. Nějak se mi začíná plnit a to nejen mini klubíčky, ale i těmi na celý pár. Sice ponožky pletu, ale né tolik. 

Již nepletu jako dárky pro Ježíška. Dcera je již tolik nenosí, syn dědí po dceři. Jediný, kdo je nosí od září do května denně jsem já. Taky se mi letos o pár ponožek rozrostla jejich sbírka. Jo a pak taky moje mamka s taťkou. Manžel jen občas. Kdysi jsem upletla i pro širší rodinu, ale to už nedělám - nebudu poslouchat, že je dotyčný nenosí, tak ať mu je prosím již nepletu. Takže ponožky ano, ale omezeně. 

Letos jsem třeba troje ponožky musela naplétat. Táta prošoupal paty. Moje jsem také několikrát zašívala na patě. Zatím drží, ale nové si ráda upletu. Asi už né každý měsíc, ale jedny nebo dvoje příští rok asi ano.

Jinak tyto budou jako dárek pro...


Žádné komentáře:

Okomentovat